تبلیغات
سایت عکس ،مطالب جالب و خواندنی دانلود جدید ترین نرم افزارها،تم موبایل ، نرم افزار موبایل، بازی موبایل، کلیپ و کتاب موبایل

68درصد ایرانیهاماهیانه تا 10 هزار تومان سبزیجات مصرف می کنند

68درصد ایرانیهاماهیانه تا 10 هزار تومان سبزیجات مصرف می کنند اقتصاد > کشاورزی  -  بیشتر مردم ترجیح می دهند میوه و سبزیجات مورد نیاز خود را از میوه فروشی ها و بازار های روزتهیه کنند و فروشگاه های زنجیره ای در میان نقش کم رنگی دارند.

 نتایج بررسی یک مرکز خصوصی ارزیابی بازارها درخصوص میزان استقبال خریداران میوه و سبزیجات از بازارهای روز نشان می دهد ،فروشگاه های زنجیره ای،سوپرمارکت ها و میوه فروشی های محلی نشان داد که اکثر مردم تمایل دارند بیشتر مایحتاج خود را از میوه فروشی ها و سبزی فروشی تهیه نمایند تا آنجا که 60 درصد افراد اظهار داشته اند،ترجیحا میوه مورد نیاز خود را از میوه فروشی ها و 65 درصد از مصرف کنندگان سبزی جات اظهار داشته اند برای تهیه سبزی مورد نیاز خود ترجیح می دهند به سبزی فروشی ها مراجعه نمایند. در این نظرسنجی ، 40 درصد مردم برای تهیه میوه و 31 درصد نیز برای خرید سبزیجات بازار روز را گزینه موردنظر خود در میان سایر مراکز خرید معرفی کرده اند.

این درحالی است که فقط 2 درصد جامعه مورد بررسی در این تحقیق اعلام داشته اند که میوه و سبزیجات مورد نیاز خود را از فروشگاه های زنجیره ای و 2 درصد نیز اغلام کرده اند که این محصولات را از سوپر مارکت های بزرگ تهیه می کنند.

همچنین نتایج بررسی بر روی میزان مصرف سبزیجات در سبد غذایی شهروندان ایرانی نشان داد که 36 درصد مردم ماهانه کمتر از 5 هزار تومان از درآمد خود و 32 درصد بین 5 تا 10 هزار تومان از درآمد خود را برای خرید سبزیجات هزینه می کنند ،این در حالی است که فقط13 درصد مردم اظهار داشته اند حاضرند 10 تا 20 هزار تومان در ماه برای مصرف سبزیجات هزینه نمایند واین آمار برای رنج قیمتی 20 تا 40 هزار تومان 4 درصد گزارش شده است.

از طرفی تحقیقات صورت گرفته بر روی ذایقه مردم شهر نشین نشان می دهد 8/5 درصد مردم کمتر از 5 هزار تومان در ماه برای خرید میوه هزینه می کنند ، 27 درصد بین 5 تا 10 هزار تومان در ماه و 18 درصد نیز بین 20 تا 40 هزار تومان در ماه برای خرید میوه پول خرج می کنند و این در حالی است که فقط 3 درصد مردم برای خرید میوه حاضرند بالاتر از 80 هزار تومان در ماه پول بپردازند.