تبلیغات
سایت عکس ،مطالب جالب و خواندنی دانلود جدید ترین نرم افزارها،تم موبایل ، نرم افزار موبایل، بازی موبایل، کلیپ و کتاب موبایل

نسل آتی اینترنت 1000 برابر سریع‌تر می‌شود

نسل آتی اینترنت 1000 برابر سریع‌تر می‌شود


محققان دانشگاه MIT موفق به ارایه فناوری جدیدی شده‌اند كه نسل آتی اینترنت را 100 تا 1000 برابر سریع‌تر از اینترنت امروزی به دست كاربران می‌رسد و این امكان را فراهم می‌كند تا با پرداخت هزینه‌های بسیار ارزان، به سرویس‌های پرسرعت اطلاعاتی دسترسی داشت.

به گزارش پی‌سی‌ورلد، "وینسنت چان " از اساتید علوم رایانه و الكتریك در دانشگاه MIT كه مدیریت گروه تحقیقاتی سازنده این فناوری را برعهده داشت، توضیح داد كه دسترسی به نسل آتی اینترنت با این سرعت باورنكردنی از طریق روترهای مخصوصی حاصل می‌شود كه ترافیك اینترنتی را كنترل و هدایت می‌كنند.

چان اظهار داشت كه جایگزین كردن سیگنال‌های الكتریكی در روترها با سیگنال‌های سریع‌تر نوری باعث خواهد شد تا سرعت اینترنت 100 تا 1000 برابر سریع‌تر شود و در عین حال میزان مصرف انرژی توسط كاربران را پایین می‌آورد.

به گفته چان، آن دسته از كاربرانی كه این روزها برای بارگذاری یك فایل اینترنتی با حجم 100 مگابایت مشكل فراوان دارند، در آینده با اینترنت 100 برابر سریع‌تر از مدل امروزی به راحتی می‌توانند یك فایل 10 گیگابایتی را بدون هر گونه مشكلی در اینترنت ارسال كنند.

وی گفت: ما به آینده دنیای فناوری نگاه می‌كنیم كه در آن پردازنده‌های رایانه‌ای سرعت بسیار بیشتری دارند كه باید متناسب با آن‌ها، سرعت اینترنت را افزایش دهیم. وقتی ما پردازنده‌های سریع‌تر را در اختیار داریم، نیاز كاربران برای دسترسی به اینترنت با سرعت بالاتر نیز افزایش میابد. اما سوال مطرح شده در این زمینه این است كه آیا این پردازنده‌های جدید و ابزارهای قدرتمند آن‌ها می‌توانند از اینترنت پرسرعت آتی پشتیبانی كنند؟