تبلیغات
سایت عکس ،مطالب جالب و خواندنی دانلود جدید ترین نرم افزارها،تم موبایل ، نرم افزار موبایل، بازی موبایل، کلیپ و کتاب موبایل

10 دوربین دیجیتالی جیبی برتر برگزیده شدند

كارشناسان بر اساس آخرین بررسی‌های خود لیست 10 دوربین دیجیتالی جیبی برتر دنیا كه بیشترین فروش را بین كاربران داشتند، منتشر كرده‌اند.

دوربین‌های دیجیتالی از جمله ابزارهای الكترونیكی محسوب می‌شوند كه محبوبیت زیادی بین كاربران خانگی دارند و فروش آن‌ها در سال‌های اخیر افزایش قابل ملاحظه یافته است. امروزه انواع دوربین‌های دیجیتالی با قابلیت‌های مختلف در اختیار كاربران قرار می‌گیرند، اما سری دوربین‌های جیبی كه اصطلاحا با عنوان Compact نیز شناخته می‌شوند، بیش از دیگر انواع دوربین‌ها برای كاربران معمولی و خانگی محبوبیت دارند و انواع امكانات مورد نیاز آن‌ها را ارایه می‌دهند.

این دوربین‌های دیجیتالی كوچك كه قابلیت استفاده از لنز جدید را ندارند و امكانات تصویربرداری را به صورت خودكار یا دستی در اختیار كاربر می‌گذارند، در شركت‌های الكترونیكی مختلف تولید می‌شوند و كارشناسان مركز تحقیقاتی PC World به دنبال افزایش محبوبیت این محصولات، برترین‌های آن‌ها بین كاربران را بر اساس نتایج حاصل از آخرین بررسی خود انتخاب كرده‌اند كه در زیر لیست آن‌ها آورده شده است.

1- سایبرشات DSC-WX1 سونی: این دوربین دیجیتالی كه به اندازه كوچك ساخته شده، بسیار هوشمند است و می‌تواند در فضاهایی با نور كم نیز تصاویر باكیفیتی را تهیه كند و امكان عكسبرداری پاناروما را برای كاربران فراهم آورد. بر این اساس می‌توان گفت كه این محصول برترین دوربین دیجیتالی جیبی برای كاربران خانگی محسوب می‌شود. این دوربین هم‌اكنون با قیمت بین 95/244 تا 99/373 دلار به فروش می‌رسد.

2- DualView TL225 سامسونگ: در این دوربین دیجیتالی جیبی از قابلیت‌های نوآورانه و جدید استفاده شده است كه مهم‌ترین آن‌ها دو نمایشگر مجزا، صفحه لمسی و سیستم هوشمند كنترلی اشاره‌ای است. این دوربین دیجیتالی جیبی برای كاربران حرفه‌ای نیز كاربرد دارد و عمر باتری آن نسبتا زیاد است. قیمت این دوربین دیجیتالی جیبی بین 95/239 تا 94/318 دلار اعلام شده است.

3- پاورشات SD940 IS كانن: این دوربین دیجیتالی جیبی بسیار باریك طراحی شده است و مدل به‌روز شده دوربین پاورشات SD780 IS محسوب می‌شود و یك لنز واید را در خود جا داده است كه البته برای خرید این لنز باید 50 دلار بیشتر از قیمت تعیین شدن پرداخت كرد. قیمت این دوربین دیجیتالی بین 199 تا 300 دلار است.

4- سایبرشات DSC-TX1 سونی: این دوربین دیجیتالی ظاهر جالب و متفاوتی دارد و قابلیت‌های پانارومای ویژه‌ای را در اختیار كاربر می‌گذارد. نمایشگر لمسی این دوربین دیجیتالی بسیار باكیفیت است، اما تغییر حالت‌های این دوربین اندكی با كندی صورت می‌گیرد. قیمت این دوربین دیجیتالی بین 265 تا 99/404 دلار اعلام شده است.

5- Lumix DMC-FP8 پاناسونیك: محل قرار گرفتن لنز و دكمه‌های سخت‌افزاری روی بدنه این دوربین دیجیتالی بسیار قابل ملاحظه است و پاناسونیك آن را به گونه‌ای طراحی كرده كه كاربر به راحتی بتوانند از بخش‌های مختلف آن استفاده كند. این دوربین لنز واید را در خود جا داده و سرعت عكس‌برداری در آن بسیار زیاد است. این دوربین با قیمت بین 99/242 تا 99/315 دلار فروخته می‌شود.

6- FinePix F200EXR فوجی‌فیلم: این محصول یكی از برترین دوربین‌های دیجیتالی جیبی محسوب می‌شود كه سیستم تشخیص و بازسازی رنگ‌ها برای تهیه تصاویر واقعی و باكیفیت را در خود جا داده است.

7- سایبرشات DSC-W290 سونی: این دوربین دیجیتالی یك لنز واید را در خود جا داده است كه با داشتن یك نمایشگر لمسی بزرگ، امكان استفاده از برنامه‌های داخلی را برای كاربر آسان می‌كند. قابلیت‌های داخلی این دوربین جیبی برای تهیه تصاویر باكیفیت و حرفه‌ای مناسب است. قیمت این دوربین بین 229 تا 93/239 دلار اعلام شده است.
8- پاورشات SD1200 IS كانن: این دوربین دیجیتالی جیبی حالت‌های مختلف برای عكاسی را در اختیار كاربر می‌گذارد و كیفیت تصاویر تهیه شده با آن بسیار قابل ملاحظه است. قیمت این دوربین بین 95/119 تا 99/199 دلار اعلام شده است.

9- Exilim EX-FC100 كاسیو: سرعت عكسبرداری در این دوربین دیجیتالی جیبی بسیار بالا است و همین مسئله آن را از محصولات مشابه مجزا می‌كند. كاربر در این دوربین دیجیتالی می‌تواند بدون صرف زمان با فشردن پشت سرهم شاتر عكس‌های مورد نظر خود را تهیه كند. البته باید توجه داشت كه این دوربین برای فیلمبرداری چندان مناسب نیست. قیمت این دوربین دیجیتالی 95/284 دلار است.

10- Coolpix L20 نیكون: استفاده آسان از قابلیت‌های داخلی، ظاهر زیبا و كیفیت بالای تصاویر مهم‌ترین قابلیت‌های این دوربین دیجیتالی محسوب می‌شوند. قیمت بسیار ارزان این محصول باعث شده است تا در بازارهای جهانی فروش بالایی داشته باشد. این محصول نیكون با قیمت 95/49 تا 95/59 دلار فروخته می‌شود.